DEN KONĚ - Botanicus, Ostrá u Lysé nad Labem
 
V sobotu 20.5.2006 se v historické vesničce řemesel a umění Botanicus v Ostré u Lysé nad Labem konal Den koně. Návštěvníci zde mohli shlédnout různá vystoupení, jako např. Parforsní hony a ostatní lovecké zábavy, drezurní a skoková vystoupení, vystoupení koní Kinských, či plemene appaloosa.

   Zastoupena byla široká škála plemen, jako kladrubský vraník, argentinský criolo, Equus Kinsky, Appaloosa, irský tinker, lipicán a v neposlední řadě též kůň achaltekinský, kterého reprezentovala polokrevná klisna Eseira (*1999, Sejran 10 - Edyl Bay, linie Kaplan) v majetku Johany Moutelíkové, obě vystupující za Českou Barokní Společnost.


Eseira

Nejprve byla Eseira předvedena v rámci ukázky plemen, ale jejím hlavním vystoupením byla práce ve volnosti s dravcem. Eseira a Harry (káně Harrisova) předvedli podlet a také méně plánovaný podběh dravce pod břichem koně, blízký průlet kolem hlavy a mezi ušima koně a nakonec dosednutí na záď koně, to navíc ve chvíli, kdy Eseira stála nad svým ulehnuvším stájovým kolegou Czakem (český teplokrevník).

   Ač to byla klisny premiéra, zvládla vše s naprostým klidem a věřím, že se svou majitelkou posílí řady těch, kdo se snaží o předvedení achaltekinských koní, jako koní vyrovnaných, pracovitých a hlavně nekonfliktních, jak si dodnes část jezdecké veřejnosti ještě myslí.


        Michaela Litovová
        
/28.6.2006/

 

FOTOGALERIE

 Eseira
© Martin Litov


Eseira
© Martin Litov


Eseira
© Zdenka Skopalová


Eseira
© Zdenka Skopalová


Eseira
© Martin Litov


Eseira
© Martin Litov